5 X 2019 Relacja z Nocy Bibliotek
 W sobotni wieczór, 5 października bocheńska Książnica, podobnie jak wiele bibliotek w Polsce, włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja wydarzenia pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” przyciągnęła wielu mieszkańców naszego miasta.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Za sprawą nocnej akcji przestrzeń bocheńskiej Biblioteki wypełnił magiczny nastrój gier, zabaw i quizów literackich. W programie imprezy znalazły się propozycje dla różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych uczestników przygotowano szereg zabaw m.in. koszyczek pełen bajek, zagadkowe zakładki, moja księga bajek oraz planszomania. Dorośli,  biorący udział w wydarzeniu, mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności rozwiązując zadania przygotowane przez bibliotekarzy. Zadaniem-wyzwaniem było "Czy tę książkę znacie? Poznacie po cytacie" czyli wskazanie tytułu utworu, z którego pochodzi określony cytat. Inna zabawa polegała na połączeniu danego bohatera literackiego z tytułem książki, kolejna wymagała prawidłowego połączenia tytułu dzieła z autorem -laureatem Nagrody Nobla. Gra „Fascynacje literackie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” przybliżyła twórczość tego wybitnego pisarza. Prawdziwą atrakcją był quiz „Biblionerzy”, przeprowadzony za pomocą aplikacji Kahoot. Okazją do wykazania się spostrzegawczością i umiejętnością kojarzenia były rysunkowe kalambury, w dwóch odsłonach: dla dzieci i dla dorosłych. Podczas nocy powstała „książka” wspólnie napisana przez uczestników. Każdy mógł dopisać kolejne zdanie do opowieści, znając tylko jedno, napisane przez poprzednika.

Podsumowując stwierdzić należy, że zabawa była wyśmienita, dobrze bawili się zarówno goście jak i bibliotekarze. Uczestnicy imprezy wykazali się ogromną wiedzą literacką, błyskotliwością oraz poczuciem humoru. Trzy piętra Biblioteki przez cały wieczór rozbrzmiewały śmiechem i gwarem. Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy już za rok Uśmiech

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |