26 IX 2019 Wystawa Donisławy Golonki
 Wystawę malarstwa Donisławy Golonki pt. „Świat ma tyle barw” otwarto 26 września 2019 r. w Filii Nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.


Donisława Golonka ukończyła studia plastyczne w Instytucie Sztuki na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. Otrzymała dyplom z malarstwa u Alfreda Bielawy, a od 1989 r. pracuje jako nauczyciel wychowania plastycznego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bochni.

Malarstwo jest jej pasją. To kolejna wystawa artystki w bocheńskiej Bibliotece. Prace prezentowane podczas tegorocznej wystawy Donisławy Golonki wykonane są głównie techniką olejną. Świat w jej pracach jest kolorowy, a czerwień, żółć, pomarańcz, zieleń i błękit to kolory dominujące w jej twórczości. Jak sama artystka powiedziała obrazy stanowią jej intymną próbę przedstawienia świata. Używa w pracach ciepłej palety barw, za pomocą których oddaje piękno otaczającego świata. Szczególnie ukochała sobie przyrodę wszystkich pór roku oraz kwiaty i koty.

Wernisaż Donisławy Golonki uświetnił występ podopiecznych Fundacji Wspierania Kultury „Młode Talenty” w Bochni: Kingi Słoniowskiej i Julianny Sitko.

Wystawę można zwiedzać do końca listopada w godzinach pracy Biblioteki Filia Nr 1 ul. Wojska Polskiego 1. Serdecznie zapraszamy.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |