30 IX 2019 Warsztaty Twórczego Pisania dla Młodzieży
 Otwieramy w Bibliotece piątą edycję Warsztatów Twórczego Pisania dla Młodzieży! Do podjęcia pracy w grupie warsztatowej zapraszamy młodych ludzi między 13-stym a 19-stym rokiem życia, uruchamiamy specjalną Pracownię Myśli i Słowa.


W tym roku nasze zaproszenie na warsztaty dla młodzieży jest szczególne. Warsztaty twórczego pisania w bocheńskiej Bibliotece rozpoczynają już piaty rok swojej działalności. Postanowiliśmy zatem rozszerzyć i pogłębić obszar naszej działalności i metody, które towarzyszą naszej pracy. Poszukując nowych inspiracji nawiązywaliśmy współpracę z organizacją Pongo Teen Writing Project, pracującą z młodymi ludźmi i dla nich metodami związanymi z pracą słowem. Zaprosili nas do współpracy, a nasza działalność otrzymała poparcie i honorowy patronat założyciela i dyrektora tej organizacji w Seattle w stanie Waszyngton. Zapraszamy nowe osoby, które zechcą do nas dołączyć!

W ramach warsztatów proponujemy ścieżkę pisania autorefleksyjnego, oraz pracę nad indywidualnymi projektami twórczymi. Otwieramy zatem nowy program naszej działalności: Inicjatywy wyobraźni i wartości. Pojawi się w związku z tym nowa ścieżka pracy warsztatowej: Budowanie wspólnoty słowa. Postaramy się wychodzić na zewnątrz i dzielić się swoim czasem, sercem i metodami pracy słowem z innymi. Warsztaty poprowadzi Marta Krupska, pracownik Czytelni dla Dorosłych bocheńskiej Biblioteki oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zgłoszenia młodych ludzi pragnących uczestniczyć w warsztatach prosimy przekazywać do 30 września 2019 r., osobiście lub pod numerem telefonu:14/614 52 26. Spotkania będą się odbywać w Sali Klubu Biblioteki.

Przekonaj się, że można pisać po to, by próbować prawdziwie być. By się dowiedzieć, kim jesteśmy. By poznać i chronić ludzki sposób bycia. By sobie uświadomić, że doświadczam życia i relacji w niepowtarzalny sposób. Wreszcie – by dać komuś lub czemuś szansę…

Serdecznie zapraszamy!

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |