23 IX 2019 Warsztatów Twórczego Pisania dla Dzieci
  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego otwieramy piątą edycję Warsztatów Twórczego Pisania dla Dzieci. Zgłoszenia pragnących uczestniczyć w warsztatach do 23 września  2019 r.


Trzeba powiedzieć, że po kilku latach naszej działalności powstała prawdziwa Pracownia Myśli i Słowa… I chcemy dalej ją rozwijać. Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych młodych twórców do podjęcia wyzwania pracy i zabawy słowem i wyobraźnią, a przede wszystkim – do głębszego spotkania z samym sobą. A wszystko w radosnej, pełnej akceptacji, serdeczności atmosferze. Do grupy warsztatowej dla dzieci zapraszamy młode osoby w wieku 9 do 13 lat.

Będziemy na nowo wspólnie odkrywać na czym polega praca ze słowem, budowaniem historii, rozwojem wyobraźni wówczas, gdy głównym celem nie jest wartość artystyczna, ale radość tworzenia, inspirowanie, tworzenie więzi i mądra troska o własny rozwój jako osoby. Podczas nowej edycji, którą rozpoczynamy skupimy się przede wszystkim nad tym, czym jest  pisanie dla własnego rozwoju, czyli taka praca ze słowem, swoim doświadczeniem i wyobraźnią, która najpełniej służy naszej wrażliwości i ważnym dla nas wartościom.

Przekonaj się, że można pisać po to, by dać się poznać sobie samemu. To tobra droga by się dowiedzieć kim jesteśmy. By ofiarować komuś coś bezcennego – kawałek wsłasnego serca… Jakie historie Ci towarzyszą? W jaki sposób patrzysz, słuchasz i dotykasz świata w którym żyjemy? Spróbuj – może znajdziesz swoje słowa lub historie, które to wyrażą. Podczas warsztatów będziemy pracować w ramach kilku ścieżek programowych: „Nasz świat – moja myśl, moje słowo” - w ramach tej ścieżki pracujemy nad wyjątkowym programem pisania autorefleksyjnego. Jak wygląda świat widziany moimi oczami? Jaki jest świat moich uczuć i marzeń? Kim jestem? Kim chce być? To fantastyczna okazja, by lepiej się poznać i rozumieć… „Słowa i myśli bohatera” – poznajemy świat i przekazujemy coś ważnego innym tworząc postać bohatera. Dzięki jego historii  „Sztuka opowiadania”– tworzymy historie, opowiadania, scenariusze krótkich przedstawień i szeroko otwieramy naszą wyobraźnię. „Inicjatywy wyobraźni i wartości” – chcemy zrobić wszystko, co możemy, by stworzyć wartościową przestrzeń dla innych. Troszczymy się o jak najlepszą komunikację z innymi i uczymy się jak przejmować inicjatywy w ważnych dla nas sprawach.

Warsztaty poprowadzi Marta Krupska, pracownik Czytelni dla Dorosłych oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zgłoszenia dzieci pragnących uczestniczyć w warsztatach prosimy przekazywać do 23 września  2019 r. Tego dnia, 23 września 2019 r., o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na pierwsze organizacyjne spotkanie. Spotkania odbywają się w Sali Klubu Biblioteki. Chęć uczestniczenia w warsztatach można zgłaszać pod numerem telefonu:14/614 52 26. Równocześnie prosimy o wzięcie pod uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |