2 IX 2019 Budżet obywatelski Bochni
 Rusza głosowanie na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dwa z nich: "Trzecie miejsce" i "Skrzaty na Niepodległości" dotyczą naszej Biblioteki. Prosimy, głosuj na nas!


Głosować można od 2 września 2019 r. - 16 września 2019 r. na stronie www.bochniadecyduje.pl lub osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia. Poniżej kilka słów o projektach:

"Trzecie miejsce" – projekt ogólnomiejski
Projekt dotyczy stworzenia strefy „Trzeciego miejsca” w Czytelni dla Dorosłych bocheńskiej Biblioteki. Będzie to miejsce dla wszystkich tzw. strefa wolnego wypoczynku. Biblioteka to nie tylko dom dla książek, ale miejsce kontaktów między ludźmi, miejsce przyjazne, kojarzone z czasem wolnym od pracy i obowiązków. Pomieszczenia Czytelni, odpowiednio zaaranżowane, będą podzielone na strefy: dla korzystających z komputerów i internetu, ksero, gier planszowych, prasy i książek. Będą służyć mieszkańcom miasta, zachęcać do spotkań i wspólnego, interesującego spędzania wolnego czasu. W Bochni nie ma miejsc stref – bezpłatnych, ogólnodostępnych do wypoczynku. Nie ma miejsca, gdzie można w wolnej chwili przyjść zagrać w gry planszowe, skorzystać z internetu, poczytać gazetę, wypić kawę przy dobrej książce czy gazecie, porozmawiać itp. Nie ma kawiarenek internetowych. Czytelnia posiada możliwości lokalowe, jednak potrzebna jest aranżacja pomieszczeń, odświeżenie i odnowienie oraz doposażenie w meble i sprzęt.

"Skrzaty na Niepodległości" – projekt osiedlowy
Projekt "Skrzaty na Niepodległości" zakłada prowadzenie raz w tygodniu zajęć dla dzieci do lat trzech nie objętych obowiązkiem przedszkolnym w Filii Nr 6 bocheńskiej Biblioteki. Zajęcia będą obejmować rytmikę, plastykę i integrację połączoną z książkami. Filia Biblioteki to jedyny taki obiekt na terenie osiedla i jedyna okazja do stworzenia zajęć dla dzieci z tego terenu. Kilkutysięczna społeczność osiedla Niepodległości nie posiada ogólnodostępnego miejsca w postaci świetlicy. Jedyny ogólnodostępny obiekt to filia biblioteki publicznej. Coraz większa ilość mieszkańców i tym samym dzieci powoduje większe zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Będzie to doskonałą okazja do integracji społecznej i przygotowanie dzieci do funkcjonowania w warunkach przedszkolnych i szkolnych.
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |