14 VII 2019 Rodzinna Niedziela z NGO
 Po raz szósty bocheńskie organizacje pozarządowe, w tym Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, zaprosiły rodziny do wspólnego świętowania w Parku Uzbornia „Rodzinnej Niedzieli z NGO”, 14 lipca 2019 r.  

Podczas pikniku „Rodzinna Niedziela z NGO 2019” Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni przygotowało dla dzieci i dorosłych liczne atrakcje. Zainteresowani uczestnicy pikniku brali udział w zabawach literacko-plastycznych, rozwiązywaniu krzyżówek literackich, najmłodsi w malowaniu kolorowanek i balonów. Uczestnicy zabaw czytelniczych otrzymali drobne upominki, słodycze i balony. Dla tych co poprawnie rozwiązali krzyżówki były nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Bochni oraz naszą Bibliotekę. Uczestnicy pikniku mogli również skorzystać ze stoiska wymiany książek. Zainteresowanie zabawami i atrakcjami było duże, do stoiska podchodziły i bawiły się całe rodziny, była to świetna forma wspólnego spędzania czasu. Moderatorami zabaw literacko – plastycznych były: Barbara Banach, Beata Piskór, Alicja Imiołek, Jolanta Pajdak i Bernadetta Macheta.
 
Organizatorzy Rodzinnego Święta zadbali o program pikniku. Fundacja Ziko oferowała  porady farmaceutyczne, kosmetyczne, można było również zmierzyć ciśnienie krwi. Towarzystwo „Promień” przeprowadziło zawody strzeleckie, PTTK gry zręcznościowe. Polski Związek Niewidomych prace plastyczne, Pracownia Architektury i Krajobrazu RERUM zorganizowała warsztaty plastyczne. Każdy zainteresowany mógł zaadoptować kotka lub pieska, z którymi przybyło Stowarzyszenie Bezdoniacy. Osoby, które ukończyły 60 lat i były zainteresowane mogły odebrać Bocheńską Ogólnopolską Kartę Seniora. W parku zagościł również autobus energii czyli OZE-BUS, gdzie dowiedzieliśmy się o odnawialnych źródłach energii, pompach ciepła, ogniwach fotowoltaicznych i kolektorach. Podczas pikniku obecny był jak co roku Strażnik Wojtuś, który edukował dzieci, i nie tylko… .

Na scenie wystąpił Kwintet saksofonowy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych „Dla Muzyki”, oglądaliśmy spektakl „Kopciuszek naszych czasów” Stowarzyszenia „Ochronka Dom-Serce-Ludzie”, wysłuchaliśmy Koncertu – piosenki amerykańskiej w wykonaniu Chóru ”Złota Jesień”, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zorganizowała quiz historyczny oraz mieszkańcy DPS i ŚDS wystąpili z Kapelą „Gwarki bocheńskie” Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni. Na zakończenie pikniku wystąpiła Klaudia Rojek z Teatru Artystokrackiego. W pikniku wzięło udział około 20 stowarzyszeń.


Niedzielny piknik przeszedł już do historii i mamy nadzieję, że na stałe wpisał w kalendarz corocznych spotkań rodzinnych w Parku Uzbornia.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |