26 VI 2019 Muzyczne podróże w Filii Nr 3
 W Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” odbyło się V Letnie Muzykowanie pod hasłem "Muzyczne podróże".
  
Image
 

Muzykowanie na różne instrumenty było kolejnym działaniem w ramach projektu, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podróżowanie dostarcza nam różnorodnych wrażeń. Zwykle największą uwagę zwracamy na to, co widzimy na swej drodze w otaczającym nas świecie. Dookoła otaczają nas również dźwięki kreujące nastrój tego co spostrzegamy wzrokiem. Wśród wrażeń słuchowych bardzo ważną rolę pełni muzyka. Nie zna ona granic, przychodzi do nas z różnych stron świata i pozwala lepiej poznawać inne kultury. Każdy kontynent, kraj, region wnosi do muzyki coś nowego, pełnego emocji, wynikającego z jego historii i tradycji. Podróżując po świecie poznajemy nie tylko ludzi, zabytki, fascynujące miejsca ale i ich muzykę, często charakterystyczną i od wieków związaną z tamtejszą kulturą. Przywozimy ją jako pamiątkę z podróży by pozostała z nami na kolejne lata.

Muzyka jest bardzo ważną częścią naszego życia. Jakie byłoby nasze życie bez muzyki? Na pewno byłoby smutne. Dlatego w środę 26 czerwca wraz z młodymi artystami, czytelnikami naszej Biblioteki, zaprosiliśmy wszystkich na „Muzyczne podróże”. Reżyserami popołudniowego koncertu byli sami wykonawcy. Każdy z nich sam wybrał utwory, które zaprezentował. W części pierwszej wystąpili młodzi czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach w szkołach muzycznych, zaprezentowali oni wybrane przez siebie utwory, co sprawiło, że koncert był bardzo różnorodny. Byli to: Małgorzata Pawłowska – pianino  PSM I st. Bochnia, Oliwia Płachta - skrzypce PSM I st. Brzesko, Maciej Imiołek – trąbka  PSM I st. Żegocina, Karol Kurek – klarnet absolwent PSM I Bochnia, Greta Gefert - skrzypce PSM I st. Bochnia, Dawid Legin - akordeon PSM I st. Bochnia. Zaprezentowali oni muzykę wybranych krajów, we własnej interpretacji, i kierując się własnymi upodobaniami. W części drugiej wystąpił zespół wokalno-instrumentalny w składzie; Anna Rydz - skrzypce, Kinga Kaczmarczyk – pianino i Magdalena Szydłowska – wokal, który zabrał nas w muzyczną podróż po świecie. Instrumentalistki, to absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie, przyszłe studentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Wokalistka, to absolwentka studiów I stopnia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bochni. Dzięki nim odbyliśmy wspólnie muzyczną wędrówkę po różnych zakątkach świata, wśród których nie zabrakło przystanków europejskich. Dodatkową atrakcją tej części muzykowania były mini konkurs, należało odgadnąć jak największą liczbę krajów, do których zawitaliśmy. Zwycięzca otrzymał w nagrodę gadżety zamówione w ramach projektu.

Ta wspaniała muzyczna podróż w wykonaniu tak młodych, początkujących artystów wprowadziła nas w świat pięknie brzmiących instrumentów, dźwięków i rytmów, w świat muzyki różnych krajów. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Na zakończenie muzykowania koordynator projektu Alicja Imiołek pogratulowała naszym artystom wspaniałego występu i podziękowała wręczając każdemu różę i upominek. Letnie Muzykowanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |