26 VI 2019 V Letnie Muzykowanie w Kurowie
 W środę, 26 czerwca 2019 r. w Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbędzie się V Letnie Muzykowanie, czyli muzykowanie na różne instrumenty, którego hasłem są „Muzyczne podróże”.
 
  
Image
 
Muzyka nie zna granic, przychodzi do nas z różnych stron świata i pozwala lepiej poznawać inne kultury. Każdy kontynent, kraj, region wnosi do muzyki coś nowego i pełnego emocji, wynikającego z jego historii i tradycji. Podróżując po świecie poznajemy nie tylko ludzi, zabytki, fascynujące miejsca ale i ich muzykę, często charakterystyczną i od wieków związaną z tamtejszą kulturą. Przywozimy ją jako pamiątkę z podróży by pozostała z nami na kolejne lata.

Różnorodność gatunków muzycznych sprawia, że zostają zaspokojone gusta każdego człowieka. Chcemy zaprosić do Filii w Kurowie na V Letnie Muzykowanie. Wystąpią młodzi czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach (w Szkole Muzycznej, lub uczęszczający na lekcje prywatne), którzy zaprezentują muzykę krajów, we własnej interoretacj,i kierując się własnymi upodobaniami, tak jak oni ją postrzegają. W muzyczną podróż po świecie zabierze nas także zespół wokalno-instrumentalny w składzie; Anna Rydz - skrzypce, Kinga Kaczmarczyk – pianino i Magdalena Szydłowska – wokal, który przedstawi swoją muzyczną wizję świata.

Muzykowanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę 26 czerwca 2019 r. na godz. 18.00 do Filii nr 3 przy ul. Kurów 77. Wstęp wolny

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |