16 VI 2019 Wyniki e-konkursu
 Przed rozpoczęciem Literackiej Gry Terenowej, która odbyła się 16 czerwca 2019 roku w Parku Rodzinnym Uzbornia, nastąpiło rozwiązanie II edycji e-konkursu pt. „Tajemnice Solnego Grodu”.


Konkurs zorganizował Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i odbył się w ramach obchodów tegorocznych Dni Bochni. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 3 zestawy pytań, umieszczanych na początku każdego tygodnia, na stronie internetowej i facebooku Biblioteki. Każdy zestaw zawierał 2 zdjęcia obiektów, np. pomników, budynków, rzeźb znajdujących się w ogólnie dostępnych miejscach, na terenie naszego miasta. Biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć na pytanie gdzie dany obiekt się znajduje (ulica, plac itp.) i co przedstawia.

Głównym celem konkursu było rozwijanie potrzeby samodzielnego poszukiwania wiedzy o przeszłości oraz poznanie i popularyzacja historii regionu. W sumie w konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników. Niestety kilku z nich podało błędne odpowiedzi. Spośród pozostałych zostały wylosowane trzy osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny e – konkurs już za rok.A oto przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi do każdego zestawu pytań:

ZESTAW  I
1.    Św. Mikołaj – ul. Zaułek Św. Mikołaja
2.    Mikołaj Kopernik – ul. Krakowska 31, plac przed szpitalem

ZESTAW  II
1.    Jezus Chrystus – ul. Trudna 4
2.    Obelisk ku pamięci Marcina Samlickiego – ul. Kazimierza Brodzińskiego

ZESTAW  III
1.    Orzeł Biały – skrzyżowanie ul. Rynek z ul. Plac św. Kingi
2.    Obelisk upamiętniający najstarszą zachowaną wzmiankę źródłową o Bochni z 1198 r. – skrzyżowanie ul. Sutoris z ul. Solną

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |