16 VI 2019 Gra terenowa - relacja
 Oddział dla Dzieci Młodzieży bocheńskiej Biblioteki już po raz kolejny zaprosił wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału w Literackiej Grze Terenowej „Książka na start! Na tropie zagadek”.

Gra była jednym z punktów obchodów Dni Bochni 2019 i odbyła się  16 czerwca 2019 r. w Parku Rodzinnym Uzbornia. Start nastąpił o godzinie  16.00, przy ławeczce bookcrossingowej im. Marii Bielawskiej. Liczba miejsc była ograniczona i o udziale w grze decydowała kolejność zgłoszeń.

Tegoroczna Literacka Gra terenowa  była doskonałą propozycją dla tych wszystkich, którzy  lubią łamigłówki. Młodzi detektywi musieli wykazać się dużą  umiejętnością kojarzenia faktów i ogromną wyobraźnią, gdyż  nawet najłatwiejsza zagadka mogła okazać się prawdziwą  gimnastyką dla umysłu. W każdym punkcie gry do rozwiązania czekały dwie zagadki. Każda zagadka miała swój tytuł i na karcie gry uczestnicy zabawy musieli wpisać prawidłową odpowiedź w odpowiednie okienko. Jeżeli chodzi o tytuły zagadek, to były to m.in.: prezent od dziadka - gdzie trzeba było odgadnąć, jak wyjąć kluczyk z butelki bez wyciągania korka czy nieznajomy na polu – tutaj należało powiedzieć, w jaki sposób nieznajomy znalazł się w tym miejscu (nie było żadnych śladów samochodu ani butów).

Na starcie stawiło się 11 drużyn, które z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie zabawy. Po przywitaniu, wpisaniu się na listę i dokładnym objaśnieniu zasad, każda drużyna otrzymała kartę gry. Drużyny dzielnie pokonały trasę gry, zaliczając 6 stacji zadaniowych. Zwycięzcami zostali oczywiście wszyscy uczestnicy gry, ponieważ każda z drużyn pokonała całą trasę zadaniową. A poza tym wszyscy doskonale się bawili. W związku z tym, że tylko jedna drużyna ukończyła grę z maksymalną ilością punktów, to jej członkowie otrzymali nagrodę bez losowania. Pozostałe dwie nagrody zostały wylosowane spośród drużyn, które uzyskały największą liczbę punktów.  Była też nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika zabawy. Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Dodatkowo w dniu zabawy odbyło się losowanie nagród w II edycji e-konkursu „Tajemnice Solnego Grodu” oraz miała miejsce akcja „Wymiany książek”, gdzie na specjalnie zaaranżowanym stoisku bocheńscy bibliotekarze czekali na tych wszystkich, którzy chcieliby „uwolnić” książki lub zamienić je na inne.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |