7 VI 2019 Noc z Książką - relacja
 7 czerwca 2019 r. odbyło się, po raz pierwszy organizowane w murach bocheńskiej Biblioteki, Nocne Spotkanie z Książką i Literaturą dla Dorosłych czyli niekonwencjonalna akcja promująca literaturę, czytanie i Bibliotekę.

W programie wydarzenia znalazło się wiele ciekawych, intrygujących i oryginalnych zadań, zabaw oraz literackich wyzwań. Miedzy innymi zabawa „Nie oceniaj książki po ekranizacji”, polegająca na wskazaniu tytułu oraz autora książki, której fragment adaptacji filmowej został zaprezentowany. Rozwiązywanie autorskiego quizu literackiego za pomocą aplikacji Kahoot. Ponadto uczestnicy mieli za zadanie rozszyfrować tytuł dzieła po rekwizycie, rozwiązać, przy pomocy materiałów źródłowych, krzyżówkę „Nazwiska w Bochni znane i z Bochnią związane”, napisać krótkie opowiadanie, którego zdanie początkowe i końcowe, zaczerpnięte zostały z wylosowanej przez uczestnika książki. Największe emocje i radosne ożywienie wzbudziła gra towarzyska - kalambury literackie.

Dla nas bibliotekarzy było to niezmiernie miłe i ekscytujące doświadczenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w literackiej zabawie.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Zadanie organizowane zw ramach trzeciej edycji Festiwalu Literackiego oKruch było współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia.


 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |