10 VI 2019 OKruchowe warsztaty twórczego pisania
 W czasie trwania trzeciej edycji Bocheńskiego Festiwalu Literackiego „oKruch” nie zabrakło miejsca dla specjalnego festiwalowego spotkania grupy Warsztatów Twórczego Pisania dla młodzieży.

Grupa ta, zadomowiona już w Bibliotece, właśnie kończy czwarty rok intensywnej, pełnej radości i pasji pracy. Tym razem warsztaty zostały poświęcone słowu w twórczości i w rozwoju osobistym. Szczególne miejsce przeznaczyliśmy na rozmowę o sile słowa w cierpieniu. Rozmawialiśmy o tym odnosząc się do niełatwych doświadczeń, rozmawiając o inności, cierpieniu i twórczości. Zatrzymaliśmy się refleksją nad słowem jako źródłem nadziei, wierząc, że ono może leczyć, a nawet zmieniać życie.

Te warsztaty – podobnie jak i każde nasze spotkanie – stały się prawdziwym świętem słowa. Słowa, które tworzy rzeczywistość. Słowa, które podnosi. Słowa, które daje siły, by dostrzegać, że „piękno, które rodzi się z popiołu”. I wreszcie słowa, która niesie w sobie tajemnicę, artyzm i muzykę.

Warsztaty odbyły się 10 czerwca 2019 r. w ramach III Bocheńskiego Festiwalu Literacki oKruch organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz bocheńską Bibliotekę, współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Bochnia. 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |