13 VI 2019 Na strunach
  Koncert „Na strunach – VIII bocheńskie spotkania muzyczne” zorganizowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni i bocheńską Książnicę odbył się w sali klubu Biblioteki ubogacając tegoroczne Dni Bochni.

Koncert odbył się w ramach słowacko-polskich warsztatów muzycznych „Na strunach” i był jednym z punktów obchodów Dni Bochni 2019. Tradycją stało się, że do naszego miasta przyjeżdża grupa nauczycieli i uczniów z Zakladnej Umeleckiej Skoly w Kieżmarku na Słowacji. Wspólne zajęcia i lekcje z uczniami Szkoły Muzycznej w Bochni prowadzone przez nauczycieli z obu szkół zaowocowały przygotowaniem programu artystycznego koncertu. Współpraca obu szkół trwa już od kilku lat, jej efektem jest szereg wspólnych działań. W tym roku gościliśmy czternastu przedstawicieli naszego partnerskiego miasta.

Podczas koncertu w bibliotece wystąpili soliści grający na skrzypcach: Lukaš Barilla, Zuzanna Dziedzic, Julia Frankowicz, Greta Gefert, Lilien Nagyová, Olga Paduch i Aleksandra Pędzisz, na wiolonczeli Maria Gruszczyńska, solistom akompaniowali nauczyciele z Polski i Słowacji: Aleksandra Sadowska, Marianna Šlosárová i Tomasz Karasek. Na gitarze zagrała Iga Brydniak a zakończył występ akordeonisty, laureata wielu nagród, Bartłomieja Widełka. Koncert poprowadził Krzysztof Mieczysław Krawczyk dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni.

VIII bocheńskie spotkania muzyczne dofinansowano ze środków Gminy Miasta Bochnia i działającego przy Szkole Muzycznej Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni „Dla Muzyki”.


 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
  
Image
 

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |