11 VI 2019 Literackie ślady Jakuba Małeckiego
 Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz bocheńska Biblioteka byli organizatorami spotkanie autorskiego z błyskotliwym prozaikiem młodego pokolenia Jakubem Małeckim.
  
Image
 
Jakub Małecki (ur. 1982) z wykształcenia ekonomista, tłumacz literatury z języka angielskiego, pisarz. Zadebiutował w 2007 roku opowiadaniami zaliczanymi do nurtu fantastyki. Jest autorem kilkudziesięciu opowiadań i kilkunastu książek m.in. bestsellerowych „Dygotu” i „Rdzy”. Za książkę Ślady został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Laureat stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Publikował w „Newsweeku", „Polityce", „Angorze", „Miesięczniku ZNAK", „Nowej Fantastyce" i „Tygodniku Powszechnym".

Spotkanie w bocheńskiej Bibliotece poprowadził Mariusz Nakielny zadając gościowi pytania z gatunku trudnych i kłopotliwych, choć nie zabrakło i tych oczywistych. Pisarz udowodnił, że poczucie humoru nie jest mu obce. Mamy nadzieję, że po wizycie w bocheńskiej Książnicy pomysłów na nowe powieści mu nie zabraknie i z niecierpliwością czekamy na nowe publikacje.

Było to ostatnie wydarzenie w ramach III Bocheńskiego Festiwalu Literacki oKruch organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz bocheńską Bibliotekę, współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Bochnia. Podczas spotkania można było zakupić książki autora i poprosić o autograf, co miłośnicy twórczości Jakuba Małeckiego chętnie czynili.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
  
Image
 

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |