18 VI 2019 Wieczór poetycki Kazimierza Musiała
  W ramach obchodów Dni Bochni bocheńska Książnica zaprosiła na wieczór poetycki rodzimego poety Kazimierza Musiała i promocję jego trzeciego tomiku poezji "Spokojna przystań".


Kazimierz Musiał - poeta amator, śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Cechuje go specyficzne spojrzenie na świat. Jest wnikliwym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości, dostrzega w niej rzeczy, których inni nie zauważają. Będąc na progu jesieni życia, zdecydował się otworzyć przed ludźmi, ukazując swoje wnętrze i rymowanym słowem przekazać swoje spostrzeżenia. Uważa, że dzień bez napisania przynajmniej jednego wiersza jest dniem straconym. W  swoim dorobku ma nagranego audiobooka i dwa tomiki wierszy  „Chciałbym Cię zabrać tam”, oraz „Tu jest nasze miejsce”. Trzeci, najnowszy tomik nosi tytuł „Spokojna przystań”. Swoje wiersze publikuje również w mediach społecznościowych, w kilku grupach poetyckich, gdzie ma wielu stałych czytelników. Jest także współautorem kilku antologii tych grup.

Najnowszy tomik zatytułowany „Spokojna przystań” zawiera 92 utwory, napisane z wyczuciem i wrażliwością. Zręcznie uchwycone codzienne sytuacje, realia i fakty, obrazy zabarwione sporą dawką żartu, humoru, a niekiedy ironii. Wiersze zaskakują trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich zachowań i przywar.

Podczas promocji w Bibliotece autor opowiadał o swojej twórczości, czytał wiersze z wybrane z najnowszego i poprzednich tomików oraz te, które jeszcze nie doczekały się publikacji. Rozpoczął spotkanie poważnie i refleksyjnie by zakończyć satyrycznie i z dużym poczuciem humoru. Oprawę muzyczną spotkania zapewnili Małgorzata i Radosław Brydniakowie niekiedy wspomagani przez samego Kazimierza Musiała. Na spotkaniu można było nabyć tomiki wierszy i otrzymać dedykację autora.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |