17 V 2019 Warsztaty "Spotkanie z dramą"
 W piątek, 17 maja 2019 r., odbyły się w Bibliotece kolejne warsztaty dla młodzieży pod hasłem „Spotkanie z dramą: słowo, wyobraźnia, ruch”, które poprowadziła Kinga Sobieszczańska.
  
Image
 

Były to warsztaty dla młodzieży realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Biblioteka Teatrem Słowa”.Poprowadziła je Kinga Sobieszczańska, nauczyciel akademicki, pedagog i aktorka Teatru Bakałarz. Uczestnicy warsztatów mogli osobiście doświadczyć pracy twórczej w oparciu o dramę i metody znaczące dla pedagogiki teatru. 

Kinga Sobieszczańska jest pracownikiem Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jest osobą głęboko wrażliwą na wartości twórcze i społeczne, mającą duże doświadczenie pedagogiczne i sceniczne. Problematyka pedagogiki twórczości jest więc dla niej znaczącym obszarem zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych, związanych z rozwojem osobistym i pracą z drugim człowiekiem. Jest członkiem odnoszącego sukcesy Teatru Bakałarz. Ma za sobą liczne kursy, szkolenia w zakresie dramy, między innymi kurs aktorski w szkole Drama Studio i nieustannie pracuje nad swoim warsztatem. Ukończyła także kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli bliżej przyjrzeć się, czym jest drama, w jaki sposób metody i ćwiczenia, które proponuje, mogą wesprzeć proces własnego  rozwoju, podprowadzać w stronę pogłębiania świadomości i poszerzania wyobraźni. Uczestnicy mogli więc skonfrontować się z podstawowym ćwiczeniami aktorskimi czy tworzyć własny żywy obraz wartości, jaką jest prawda. W centrum spotkania – zgodnie z jego ideą projektu  –  wszyscy postawili wartość i sens słowa.

 
Image
Image
 
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Image
 

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |