10 V 2019 Cała Bochnia czyta dzieciom
 9 i 10 maja 2019 roku bocheńska Biblioteka po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" organizując w Bibliotece głównej oraz jej filiach spotkania pod hasłem „Cała Bochnia czyta dzieciom”.
 

Tegoroczny cykl spotkań odbył się pod hasłem "Opowiadania do chichotania". Celem akcji jest codzienne czytanie dzieciom, przez co najmniej 20 minut i przekonanie, że taka właśnie forma przekazu jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość. Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczać pełni życia. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi, wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności. Systematyczne czytanie książek jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera także rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci. Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę i wiarę w siebie. Codzienne głośne czytanie wytwarza również mocną więź między rodzicem i dzieckiem.

W tegorocznej akcji wzięły udział  znane osoby z naszego miasta, które czytały dzieciom teksty współczesnych polskich pisarzy. Wśród nich byli: Adam Korta – Starosta Bocheński; Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia; Łukasz Ostręga – Komenda Powiatowa Policji w Bochni; Kazimierz Osinka – Straż Miejska w Bochni; Bartłomiej Siudak, Aleksander Zwierniak i Tomasz Gołdas  – Państwowa Straż Pożarna w Bochni, Wacław Rachwalski, Andrzej Krasoń oraz Lidia de Lorme.

Dziękujemy wszystkim czytającym za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |