7 V 2019 Dzień Bibliotekarza
  Bocheńska Biblioteka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zaprosili wszystkich bibliotekarzy i przyjaciół, Biblioteki i bibliotekarzy, na coroczne spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza.

Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obchodzony corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: "#biblioteka". Dzień Bibliotekarza jest świetną okazją do pokazania pracy bibliotekarzy i znaczenia bocheńskiej Biblioteki. Zaproszenia czytelnika i prezentacji jej różnorodnej działalności edukacyjno- kulturalnej, niekonwencjonalnej promocji książki i czytelnictwa oraz licznych, realizowanych przez Bibliotekę projektów.

Na uroczystości w Bibliotece gościli Adam Korta Starosta Bocheński i Gustaw Korta z-ca Burmistrza Miasta Bochnia, przekazując bibliotekarzom książki, kwiaty i składając okolicznościowe życzenia. Licznie przybyli bibliotekarze, czytelnicy i przyjaciele bocheńskiej Książnicy.

W tym roku gościem szczególnym był Teatr Artystokracki działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty. Teatr ten to amatorska grupa teatralna, która działa w niekonwencjonalny sposób. Jedną z form jej działalności są okolicznościowe spektakle na różne okazje, występy, happeningi, niejednokrotnie spontaniczne. Dlatego nigdy nie wiemy, gdzie i kiedy pojawi się młodzież z Teatru i czym nas zaskoczy. W Bibliotece swoje interpretacje pięknych polskich piosenek zaprezentowali: Angelika Adamczyk, Aleksandra Fischer, Joanna Gawor, Kamil de Lorme, Klaudia Rojek, Mateusz Sitko, Martyna Strach, Justyna Styczeń, Klaudia Trybuła, Piotr Widła, na fortepianie akompaniował Szymon Frankowicz.

 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |