27 III 2019 Spotkanie z Patrykiem Addai
 Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki zaprosił najmłodszych czytelników na spotkanie autorskie z Patrickiem Addai - pisarzem, który motywy do swojej twórczości czerpie z tradycji afrykańskiej.


Patrick Addai to pochodzący z Ghany, a mieszkający w Austrii pisarz tworzący literaturę dla dzieci. Uznany został  za najlepszego pisarza z Afryki mieszkającego w Europie (nagroda Adler Award 2006). Współpracował z teatrem w Linz. Oprócz działalności pisarskiej regularnie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi z Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Czech. Doskonale wczuwa się w rolę gawędziarza i przytacza historie, które poznał, będąc dzieckiem. Książki pisarza zawierają afrykańskie historie, które przybliżają dzieciom i młodzieży kulturę odległego kontynentu. W Polsce ukazały się dotychczas trzy publikacje Patricka Addai: „Kalebasa pełna mądrości. Opowieści i przysłowia afrykańskie”, „Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia?” oraz najnowsza ”Babcia przejmuje telewizję”.

Autor poza talentem pisarskim ma niewątpliwie również smykałkę do aktorstwa i muzyki. Opowiadał historię z książki „Spytała żaba: czy mam poślubić słonia?”, akompaniując sobie na afrykańskim bębnie, robiąc prześmieszne miny, obrazowo gestykulując i zapraszając publiczność do wspólnej zabawy. Dzieci dały się zaczarować hipnotyzującym dźwiękom tam-tama i wraz z całą publiką płynęły w górę i w dół rzeki, kibicując Żabciowi, który starał się o rękę powabnej Słoniczki. Tym sposobem ta barwna historia jeszcze nabrała rumieńców. Opowiadał również historie ze swojej nowej książki pt. ”Babcia przejmuje telewizję”, w której to każda opowieść zawiera wskazówki dotyczące właściwego zachowania i rady, dzięki którym można rozwiązać problemy dnia codziennego. Zarówno dzieci jak  i dorośli bawili się fantastycznie, słuchając opowieści, śpiewając wspólnie afrykańskie piosenki i tańcząc w rytm afrykańskiej muzyki.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |