14 III 2019 Spotkanie z Katarzyną Puzyńską
 W bocheńskiej Bibliotece gościła na spotkaniu z czytelnikami Katarzyna Puzyńska, jedna z czołowych polskich autorek kryminałów młodego pokolenia. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2019 r. w sali klubu Biblioteki.


Katarzyna Puzyńska z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki. Teraz skupia się całkowicie na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę punkową i metalową. Mówi się, że „jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką”. Od lat jest wegetarianką. 

Stworzyła serię powieści o policjantach ze wsi Lipowo i tajemniczych zbrodniach dokonywanych w małej, zamkniętej społeczności. Debiutowała w 2014 roku doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach. W serii o Lipowie ukazały się następujące tytuły: „Motylek”, „Więcej czerwieni”, „Trzydziesta pierwsza”, „Z jednym wyjątkiem”,  „Utopce”, „Łaskun”, „Dom Czwarty”, „Czarne narcyzy”, „Nora” oraz najnowsza, która trafiła na rynek 29 stycznia bieżącego roku, „Rodzanice”. Jest też autorką książki non-fiction "Policjanci. Ulica", w której razem ze swoimi rozmówcami, przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.

Pisarka ceniona jest za misternie konstruowane fabuły, wierne oddawanie realiów życia wiejskiej społeczności oraz głębokie, psychologiczne portrety tworzonych przez nią postaci. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Autorka jest świetną obserwatorką codziennego życia, ludzkich zachowań i problemów społecznych, które znajdują odzwierciedlenie w jej książkach. Katarzyna Puzyńska poprzez swoje profile w mediach społecznościowych utrzymuje stały kontakt z wiernymi czytelnikami. Prawa do publikacji jej powieści sprzedano do ponad dwudziestu krajów.

Podczas spotkania moderowanego przez Alicję Imiołek, na które licznie przybyli wielbiciele powieści z dreszczykiem, autorka opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach, spotaniach autorskich i zlotach miłośników jej powieści. Opowieść ubarwiała licznymi anegdotami i chętnie odpowiadała ma pytania słuchaczy. Po spotkaniu można było zakupić w promocyjnej cenie najnowszą książkę autorki, kolejny tom opowiadający o policjantach z Lipowa, oraz zdobyć cenny autograf i zdjęcie.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |