10 XII 2018 Nowości w Bibliotece
 Dzięki tegorocznym zakupom nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na półkach bocheńskiej Biblioteki Czytelnicy znajdą kolejne interesujące książki.


W tym roku mieliśmy okazję przeżyć jedno z najgorętszych wakacji oraz piękną, złotą jesień. Choć już zaczynamy wyciągać z szafy zimowe kurtki i ciepłe swetry, to z pewnością najbliższe szare, zimowe wieczory będą Państwo mogli spędzić w wyjątkowy sposób. Każdy mol książkowy wie, że najlepszy sposób na chłodne popołudnia to ciepła herbata i dobra książka. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych najwierniejszych czytelników, tych dorosłych i nieco młodszych, aż  1946 nowych pozycji książkowych zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”  Priorytet  1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

W tym roku nasza Biblioteka pozyskała na ten cel od Ministra Kulrury i Dzidzictwa Narodowego 38 960 zł., która z ogromną skrupulatnością zagospodarowała wzbogacając swoją ofertę o nowe książki. Wśród nowości znajdą Państwo m.in. kontynuację słynnej serii „Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk, „Kontratyp” – czyli 8. część cyklu z Joanną  Chyłką Remigiusza Mroza oraz wiele innych powieści z literatury pięknej. Wyposażyliśmy Bibliotekę również w książki dla naszych milusińskich. Wśród najpopularniejszych znajdują się serie o „Basi” i „Superpies”, ale nie tylko! Tym razem mamy też pozycje dla dzieci głodnych wiedzy, na przykład: „Księga spraw ważnych Lamelli Szczęśliwej”, „Już czytam”, ”Zwariowane obrazki”. Trafiło do naszych zbiorów wiele biografii znanych sportowców, aktorów, artystów: „Emilia Krakowska” - Katarzyny Kaczorowskiej, Kasia Nosowska – A ja żem jej powiedziała. Warto też wspomnieć o książce "Spod zamarzniętych powiek" to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze z rodzinnych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbruma i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

Zapraszamy do przeglądania kolekcji nowości książkowych w naszym katalogu On-line w zakładce Nowości. Czekamy na Państwa w bibliotece głównej w Bochni oraz naszych 6 filiach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie!
 
  
Image
 
 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |