27 XII 2018 Koncert "Kolędy czas!"
 W czwartkowe popołudnie, 27 grudnia 2018 r. w Filii Nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbył się IV koncert świąteczny kolęd i pieśni bożonarodzeniowych pod hasłem „Kolędy czas!”.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce jest wspólne śpiewanie kolęd. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, w których można odnaleźć piękną poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Ich wspólne śpiewanie to głęboko zakorzeniona polska tradycja, która nigdy nie poszła w zapomnienie, bo kolędy śpiewano zawsze z ochotą i przekazywano je z pokolenia na pokolenie. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, daje uczucie bliskości, serdeczności i życzliwości. Słowa i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają bardzo optymistycznie. Są one przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. 

Do wspólnego kolędowania zaprosili młodzi artyści, czytelnicy Biblioteki i zaproszeni goście. W pierwszej części kolędy wykonali młodzi artyści - uczniowie szkół muzycznych i czytelnicy Biblioteki: Greta Gefert – skrzypce, duet: Lilianna Klupa – śpiew i Bartosz Klupa – gitara, Amelia Kubać – keyboard, Dawid Legin – akordeon, Laura Mizur – skrzypce, Piotr Paluch – gitara, Małgorzata Pawłowska – keyboard, Oliwia Płachta – skrzypce. W drugiej części koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Magdalena Szydłowska i Joanna Wojtowicz – wokal, Anna Rydz – skrzypce i Paweł Lekki – gitara. Zaprezentowali oni najnowsze kompozycje bożonarodzeniowe, tworząc świąteczny nastrój i wzruszając zgromadzoną publiczność. Na zakończenie zaprosili słuchaczy do wspólnego kolędowania. Przy akompaniamęcie gitary i skrzypiec wszyscy razem zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Na zakończenie koncertu dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka podziękowała artystom za piękny występ, zaproszonym gościom i wszystkim słuchaczom za przybycie, a kierująca Filią Nr 3 Małgorzata Rydz zaprosiła na świąeczne pierniczki :-)

 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

       
                                                                 
 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |