30 XI 2018 Koncert pamięci Marka Grechuty
 Biblioteka oraz Fundacja Wspierania Kultury „Młode Talenty” w Bochni zaprasiły na koncert pamięci Marka Grechuty "Ocalić od zapomnienia”, który odbył się w listopadowy wieczór w sali klubu Biblioteki.

Dwanaście lat temu odszedł z tego świata Marek Grechuta polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, uznawany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Pozostały po nim niezapomniane piosenki utrwalone na płytach i taśmach, ale przede wszystkim zapisane w pamięci i sercach słuchaczy. Dzisiaj utwory Marka Grechuty słuchają i śpiewają przedstawiciele wszystkich pokoleń. W 2012 r. w bocheńskiej Bibliotece wspominali artystę jego żona Danuta Grechuta i dziennikarz Jakub Baran, którzy wspólnie napisali książkę „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.

W tym roku, chcąc uczcić tego wybitnego artystę i człowieka, młodzi artyści przygotowali koncert poświęcony jego twórczości. Wybrane piosenki Marka Grechuty zaprezentowali młodzi i utalentowani wokaliści-amatorzy z Bochni i okolic. Podczas koncertu "Ocalić od zapomnienia” wystąpili: Kamila Dobek – uczennica kl. VIII SP nr 4, Jerzy Florkowski – uczeń kl. III Gimnazjum nr 1 w Bochni i Szkoły Muzycznej II stopnia, Filip Gościński – uczeń kl. VIII SZP nr 4, Jakub Łukasik zagrał na skrzypcach, Anastazja Maćkowska – uczennica V klasy  ZS w Gawłowie i Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach – III klasa wiolonczeli, Antonina Pęcak – uczennica VI klasy SP nr 4 w Bochni oraz VI klasy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bochni, Marlena Ropek – studentka V roku farmacji – UJ w Krakowie i Julianna Sitko – uczennica VI klasy SP nr 1 w Bochni oraz VI klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bochni i III klasy śpiewu w Szkole Muzycznej I st. w Sobolowie, Aleksander Spisak – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie i Anna Zagórska – uczennica kl. VIII SP w Dąbrowicy oraz Szkoły Muzycznej w Sobolowie w klasie wokalu. Gościem specjalnym koncertu była Magdalena Wywiał z Małogoszczy. Program przygotowała i poprowadziła Anetta Jasińska - nauczyciel muzyki i rytmiki. Podczas koncertu akompaniowali wykonawcom Anetta Jasińska i Jakub Jasiński. 

To drugi koncert organizowany przez powstałą w tym roku Fundację Wspierania Kultury "Młode Talenty" we współpracy z Biblioteką. Organizacja została powołana przez Bocheński Związek Pracodawców, który jest równocześnie fundatorem a funkcję Prezesa Fundacji pełni Edward Sitko. Celem Fundacji jest działalność oświatowo-kulturalna, szczególnie w zakresie wspierania, promocji i rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie, promowanie młodych twórców, organizowanie festiwali młodych talentów, koncertów, występów, warsztatów, wernisaży prac młodych twórców ....


 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |