23 XI 2018 V Koncert charytatywny
 Biblioteka i Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach były organizatorkami V koncertu charytatywnego w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i zaproszonych gości, na rzecz Fundacji Auxilium. 


Po raz piąty, w piątkowy listopadowy wieczór, miłośnicy muzyki i ludzie dobrej woli mogli wysłuchać koncertu młodych artystów i wspomóc bocheńską Fundację Auxilium.

Koncert poprowadził Krzysztof Nieborak, nauczyciel gitary w Szkole Muzycznej w Mikluszowicach i inicjator koncertów charytatywnych. Rozpoczęły go solowe występy gości, członków Tria Gitarowego, zagrali: Martyna Wiesner, Mateusz Wąż i Oktavia Bujnowicz. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi artyści, członkowie chóru szkolnego, uczniowie uczęszczający do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w podbocheńskich Mikluszowicach oraz do placówek zamiejscowych Szkoły w Grodkowicach i Nowym Brzesku. Chór, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wykonał kilka pieśni patriotycznych. Podczas występu dyrygowała Renata Kamoda, akompaniowała na fortepianie Maria Arkusz, młodzież do występu przygotowały Agnieszka Pamuła i Gabriela Jaskiernia.

Wieczór zakończył występ gości specjalnych - Tria Gitarowego POMS II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, które tworzą: Oktavia Bujnowicz, Martyna Wiesner i Mateusz Wąż. Wszyscy uczą się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oktavia Bujnowicz uczy się u prof. Wandy Palacz, Martyna Wiesner i Mateusz Wąż u dr Franciszka Wieczorka. Do tej pory koncertowali w Filharmonii Śląskiej w ramach koncertów Filharmonii MALUCHA, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach na koncercie edukacyjnym oraz w Hospicjum Cordis w Katowicach. W tym roku mogą poszczycić się osiągnięciami w konkursach: 1 miejscem na XXI Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym GITARIADA w Kłodzku, 2 miejscem (i nagrodą młodego jury) na VII Ogólnopolskim Konkursie "Gitara w muzyce kameralnej" w Tychach i 1 miejscem na 11. Festiwalu Gitarowym Joaquina Rodrigo w Olsztynie.
 
Po koncercie na stoisku prowadzonym przez wolontariuszki Fundacji Auxilium można było nabyć płyty CD, ofiarowane i.in. przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, za dowolny datek wrzucony do puszki. Dochód został przeznaczony na potrzeby podopiecznych bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży "Auxilium". Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 

 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |