23 X 2018 "Bądź bezpieczny" spotkanie z policjantem
 „Bądź bezpieczny” to temat spotkania z policjantem mł. asp. Pawłem Motakiem i konkursu plastycznego w bocheńskiej Bibliotece, który uroczyście podsumowano wręczając nagrody jego laureatom. Konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny” zorganizował Dział Zbiorów Audiowizualnych i był to jeden z elementów realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i promującego inną formę czytania książek czyli czytanie przez słuchanie.
         
Celem konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży było uświadomienie różnorodności zagrożeń na drodze, placu zabaw, w parku, markecie, pokazanie znaczenia pracy policji i innych służb ratowniczych w zapewnieniu bezpieczeństwa. Promowanie pozytywnych zachowań, popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania, właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. W ten sposób Biblioteka zachęcała młodych czytelników do aktywności twórczej i poznania audiobooków poruszających tematy bezpieczeństwa.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu było spotkanie z policjantem, mł. asp. Pawłem Motakiem z KPP w Bochni, który uczył młodych słuchaczy bezpiecznych zachowań, demonstrował wyposażenie policjanta, prezentował filmiki edukacyjne i odpowiadał na liczne pytania.

Na zakończenie pogadanki policjanta Alicja Imiołek, organizatorka konkursu, poinformowała o jego wynikach a twórczy najlepszych prac odebrali nagrody. Na konkurs wpłynęło 51 prac, które oceniło Jury w składzie: Bernadetta Gawąd – plastyk MDK w Bochni, Mirosława Świętek – Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni i Iwona Multan – bibliotekarz PiMBP w Bochni. Po sprawdzeniu zgodności prac  z tematem konkursu oraz dokładnej i wnikliwej ocenie Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia zgodnie z Regulaminem, w III kategoriach wiekowych:

Kategoria I (przedszkole oraz zerówka)
I miejsce:  Szymon Skalski
II miejsce: Dawid Zygmund
III miejsce: Gabriela Burkiewicz

Kategoria II (uczniowie klas I - IV)
I miejsce: Zuzanna Janusz
II miejsce: Oliwia Imiołek
III miejsce: Nikola Michałek

Kategoria III (uczniowie klas V – VIII oraz gimnazjów)
I miejsce: Katarzyna Więckowska
II miejsce: Karol Wolnik
III miejsce: Martyna Brzegowa

Wyróżnienia:
Dagmara Skoczyńska, Martyna Zelek i Anna Brzegowa.

Prace nagrodzone i wyróżnione będą wyeksponowane na wystawie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki. Zapraszamy do oglądania.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image

 
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |