17 X 2018 Spotkanie z dietetykiem
 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z mgr inż. Marią Brzegowy – dietetykiem i autorką bloga "Pozytywne żywienie", 17 października 2017 r. o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

  
Image
 

Podczas wspólnie spędzonego czasu zostaną poruszone tematy zdrowego odżywiania, dokonywania właściwych wyborów podczas zakupów oraz możliwości stosowania zamienników kuchni tradycyjnej.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maria Brzegowy swoje rodzinne korzenie ma w Bochni. Na co dzień pracuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu im. Stanleya Dudricka w Skawinie, k. Krakowa. Zajmuje się pracą z chorymi, ale jako edukatorka żywieniowa – prowadzi również liczne warsztaty, spotkania i pogadanki na temat zdrowego stylu życia. W minione wakacje, wraz z dwoma koleżankami napisała książkę dedykowaną pacjentom onkologicznym – „Nie daj się rakowi! Wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej”. Książka uzyskała patronat wielu instytucji oraz fundacji związanych z medycyną i żywieniem klinicznym, w tym: Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Prywatnie to szczęśliwa żona i mama, zakochana w dobrym jedzeniu, krakowskich uliczkach po zmroku oraz książkach, które pochłania równie szybko co mówi i myśli ????

Podczas spotkania przeprowadzi mini-warsztaty, w czasie których uczestnicy skosztują kilku prostych potraw, sami dobierając dodatki do części z nich. Można będzie również zdobyć cenne przepisy i osobiście porozmawiać z dietetykiem. Ponadto słuchacze będą mogli poznać ofertę audiobooków o zdrowym stylu życia i odżywiania proponowanych przez Dział Zbiorów Audiowizualnych Biblioteki. Zapraszamy 17 października 2018 r. o godz. 17,30 do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, I piętro, wstęp wolny.

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |