11 X 2018 Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem
 W czwartek 11 października 2018 r. w bocheńskiej Bibliotece gościł Arkady Paweł Fiedler - pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych i fotograf.Spotkanie było dofinasowane przez Instytut Książki i odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo - podróżniczego „PoDrodze”, w ramach którego odbył kilka wypraw: w 2009 roku  - „Maluchem wzdłuż granic Polski”, w 2014 roku –„Maluchem przez Afrykę” (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), a w 2016 roku – „Maluchem przez Azję”. Organizuje wyprawy samochodowe do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach pracy rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.

Arkady Paweł Fiedler jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym Nissanem Leaf. Podczas 97 dni od wyruszenia na wyprawę, którą rozpoczął z Kapsztadu, podróżnik i elektryczny samochód odwiedzili 15 krajów, pokonali 15176 km. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Była to podróż podczas której podróżnik był w ciągłej niepewności. Ile kilometrów zrobi na jednym ładowaniu? Czy będzie mógł naładować samochód? Czy u celu dnia będzie odpowiednie gniazdko, prąd, by naładować samochód? Czy naładuje się przez noc? Czy nie spali instalacji elektrycznej? Dzień i noc, noc i dzień, niepewność. Tak naprawdę była to podróż w nieznane.

Wyprawę do Afryki odbył w tym roku, i o tym projekcie opowiadał licznie zgromadzone i zainteresowanej publiczności. Dla lepszego ukazania klimatu, trudów przejechanej drogi i piękna afrykańskiego kontynentu zaprezentawał zdjęcia i filmy z podróży. Podczas spotkania można było nabyć książkę i film naszego gościa oraz zdobyć autograf.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |