25 IX 2018 Malarstwo Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej
 W bocheńskiej Bibliotece odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej – studentek malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.


Autorki wystawy, rodowite Krakowianki, studiują na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Karolina Fyda studiuje na III roku w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego i pracowni rysunku prof. Piotra Korzeniowskiego. Od października rozpocznie również studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek historia sztuki. Karolina Korecka studiuje na IV roku malarstwa w pracowni prof. Adama Brinckena i pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza.

Karolina Fyda inspiracji do swoich obrazów szuka w kolorze oraz idei ulotności. O prezentowanych pracach mówi: „W swoich obrazach często uciekam od ludzi - od hałasu, rozmów, zamieszania. Inspiracją są zazwyczaj  miejsca, które mijam podczas powrotu do domu, jeszcze w trakcie podróży odrealniam je, tworząc nieraz magiczne krajobrazy, staram się odciąć od otaczającej mnie rzeczywistości.”

Karolina Korecka w swojej twórczości inspiruje się oniryzmem i melancholią: „Maluję głównie ludzi pogrążonych we śnie w otoczeniu natury, zagubionych lub ukrytych pośród roślinności. Przedstawione postacie zawsze mają cząstkę mnie, są mi bliskie, mimo że często maluję obce mi twarze.”

Wśród licznego grona przyjaciół, znajomych i miłośników malarstwa artystki otwarły swoją pierwszą wystawę. Wystawę prezentującą dwa różne sposoby malowania, spojrzenia na świat, źródła inspiracji, inną wrażliwość… Zachęcamy do poznania twórczości młodych krakowskich artystek, która będzie prezentowana do 24 października 2018 r. w sali klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, ul. A. Mickiewicza 5.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
© 2006-2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |