28 XII 2017 Koncert kolęd w Kurowie
 W czwartkowe popołudnie, 28 grudnia 2017 r. w Filii Nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbył się III koncert świąteczny kolęd i pieśni bożonarodzeniowych pod hasłem „Kolędy czas!”.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest śpiewanie kolęd, pastorałek i innych pieśni bożonarodzeniowych. To głęboko zakorzeniona polska tradycja, która nigdy nie poszła w zapomnienie, bo kolędy śpiewano zawsze z ochotą i przekazywano je z pokolenia na pokolenie. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, daje uczucie bliskości, serdeczności i życzliwości. Słowa i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają bardzo optymistycznie. Są one przepełnione ciepłem, dobrem i miłością.

Podczas koncertu w Filii Nr 3 wystąpili młodzi artyści, czytelnicy Biblioteki i zaproszeni goście. W pierwszej części koncertu, kolędy w wersji instrumentalnej wykonali: Bartosz Rojek - keyboard, Eliza Ertelt - gitara, Dawid Legin - akordeon, Piotr Paluch - gitara i Filip Styrna - akordeon. W drugiej części koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Magdalena Szydłowska i Joanna Wojtowicz - wokal, Anna Rydz - skrzypce i Paweł Lekki - gitara. Zaprezentowali oni najnowsze kompozycje bożonarodzeniowe, tworząc świąteczny nastrój i wzruszając zgromadzoną publiczność. Pod koniec występów wszyscy razem, przy dźwiękach gitary i skrzypiec zaśpiewali popularne kolędy.

Na zakończenie koncertu dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka podziękowała artystom za piękny występ, zaproszonym gościom i wszystkim słuchaczom za przybycie. Osoby występujące otrzymały kalendarze bocheńskie na rok 2018, które wręczył burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński, a sponsor - bocheńska firma "Sanit", wspierająca odbywające się w Bibliotece w Kurowie koncerty ufundowała upominki.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |