24 XI 2017 Koncert charytatywny
   Biblioteka i Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach zaprosiły na koncert charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i zespołu byANN w sali klubu Biblioteki.  

Jak co roku, już po raz czwarty, w piątkowy listopadowy wieczór wszyscy miłośnicy muzyki mogli wysłuchać koncertu i wspierać bocheńską Fundację Auxilium. Młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach wykonali utwory skomponowane przez twórców muzyki klasycznej oraz znane i lubiane melodie. Zagrali na fletach, skrzypcach, gitarach, innych instrumentach i nie tylko. Podcza skoncertu wystąpił zespół perkusistów "SMIKdrum " w składzie: Weronika Brydniak, Katarzyna Talaga, Krystian Kochanik, Mikołaj Lis i Emanuel Wąsik, na gitarach zagrały: Zofia Korbut, Ania Fąfara, Angelika Zdebska, Dominika Dziedzic i Pulina Machaj. Wystąpili również: Krystian Kica (trąbka), Agata Rataj (saksofon), Katarzyna Filipek i Gabriela Cabak (flety poprzeczne), Anastazja Maćkowska i Mikołaj Wymazała (wiolonczela), Patrycja Sułek (gitara) i Wiktoria Bruzda  (skrzypce). Solistom akompaniował Rafał Zimowski – nauczyciel fortepianu w Szkole Muzycznej w Mikluszowicach.

Jako gość specjalny wystąpił duet byANN, który powstał z inicjatywy dwóch młodych instrumentalistek Anny Żelasko i Anny Rzeszuto, absolwentek Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Dzięki wspólnej pasji oraz doświadczeniu, zdobytemu podczas swojej drogi artystycznej, zespół byAnn stworzył unikatową jakość brzmienia akordeonu, gitary i wokalu. Prezentowany przez zespół program jest bardzo szeroki i różnorodny. Ma na celu ukazanie ogromnych możliwości wyrazowych oraz brzmieniowych gitary i akordeonu - instrumentów, które doskonale odnajdują się w niemal każdym stylu muzycznym. Na jego koncertach można usłyszeć utwory: C. Machado, M. D. Pujola, Astora Piazzolli jak również Stinga, Luisa Armstronga, Seweryna Krajewskiego oraz znane standardy jazzowe.
 
Po koncercie można było nabyć płyty CD, z których dochód został przeznaczony dla bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży "Auxilium". Dziękujemy wszystkim wykonawcom i darczyńcom.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |