20 X 2017 Być w czyichś butach
 Kolejnym wydarzeniem realizowanym w Bibliotece były warsztaty kompetencji społecznych z wykorzystaniem dramy pt. „Być w czyichś butach”, które poprowadziła Kinga Sobieszczańska, 20 października 2017 r.

Była to impreza wieńcząca trzecią, ostatnią część realizacji projektu „Czy Drogie jest CzyTanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  
Image
 


Kinga Sobieszczańska - pracownik Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami. W obszarze jej zainteresowań naukowych jest drama – metoda pomocna w nauczaniu i kształtowaniu osobowości człowieka, poprzez rozwijanie wyobraźni i wrażliwości.

Warsztaty przebiegały dynamicznie, zgodnie z regułami obowiązujących w metodzie dramy. Na wstępie uczestnicy wykonali szereg ćwiczeń aparatu mowy oraz ruchowych całego ciała. Następnie każdy otrzymał opis sytuacji i postaci, w którą miał się wcielić i odegrać przydzieloną mu rolę. Zaimprowizowane przez uczniów scenki doskonale odzwierciedlały zachowania i uczucia prezentowanych postaci. Przeprowadzone spontanicznie formy stały się punktem wyjścia do rozmowy o empatii i wyrozumiałości dla postawy drugiego człowieka. Zajęcia były ciekawą lekcją rozwijania wrażliwości, umiejętności współpracy z innymi ludźmi oraz umiejętności wyrażania swoich opinii.

Image
 
Image
 
Image
 
 
Image
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |