20 X 2017 Jak powstaje książka?
 Gościem warsztatów ilustratorskich w bocheńskiej Bibliotece była Anna Kaszuba-Dębska, malarka, graficzka, ilustratorka i projektantka książek dla dzieci i dorosłych.  

Warsztaty ilustratorskie „Jak powstaje książka”,  które odbyły się w piątek 20 października 2017 r. to kolejne działanie Biblioteki, w ramach projektu „Czy Drogie jest CzyTanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  
Image
 

Zaproszona przez nas instruktorka Anna Kaszuba-Dębska, to prawdziwy ekspert w dziedzinie ilustracji. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zaprojektowała i zilustrowała ponad dwieście książek o różnej tematyce, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest autorką i reżyserką filmów animowanych i reklam, laureatką wielu nagród i stypendiów, właścicielką krakowskiej Cafe Szafe oraz projektantką kawiarnianego wnętrza.

W czasie spotkania, biblioteczna sala klubu zamieniła się w pracownię artysty-ilustratora, w której królowały klocki typograficzne, farby, kleje oraz kolorowe gazety, niezbędne do wykonania kolażu. Po krótkiej prezentacji dotyczącej budowy książki i zasad komponowania ilustracji, młodzież przystąpiła do zadania, które polegało na zaprojektowaniu ilustracji do wybranego przez siebie wiersza, cytatu lub hasła. Na zakończenie Anna Kaszuba-Dębska szczegółowo omówiła pracę każdego uczestnika. Niezwykle interesujące i pomysłowe mini książeczki zostały czasowo wystawione w Czytelni dla dorosłych.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |