16 X 2017 Warsztaty z Kariną Znamirowską
 W Bibliotekach Publicznych w Drwini i Grobli odbyły się 16 października 2017 r. warsztaty literacko - plastyczne dla dzieci, które poprowadziła Karina Znamirowska, zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
 
Były to już ostatnie spotkania przeprowadzone w ramach realizacji projektu „Literatura i sztuka w bibliotece - zajęcia edukacyjne dla dzieci”, dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni a koordynowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni.

Trudnej roli trenera podczas warsztatów podjęła się Karina Znamirowska - historyk sztuki, nauczyciel plastyki, ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Grobli oraz uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Drwini. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się przede wszystkim jak wygląda praca ilustratora, jakich narzędzi używa, by powstały piękne, kolorowe obrazki do książek. Z dużym zainteresowanie oglądały farby, pędzle, palety, wyciory i kartki, których używa ilustrator. Poznały różne techniki tworzenia ilustracji od szkicu po gotowy obraz i zobaczyły zilustrowane przez nią bajeczki – co wzbudziło wiele emocji wśród dzieci.

A to był dopiero początek atrakcji, bo po chwili każdy mógł poczuć się jak ilustrator. Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe grupy i pod czujnym okiem Kariny Znamirowskiej sami próbowali zilustrować fragmenty wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy, korzystając przy tym z cennych uwag gościa. W rezultacie powstały piękne i kolorowe ilustracje, które z lokomotywą utworzyły oryginalny, bajkowy pociąg. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem.      

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
                  
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |