9 X 2017 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
 W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni ogłoszono wyniki wakacyjnego konkursu plastycznego „Baw się kolorem – zostań ilustratorem”, w którym wzięli udział uczestnicy z całego powiatu.

Chcąc zachęcić najmłodszych do czytania książek Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Odział w Bochni, wspólnie z Biblioteką, zaprosiło młodych czytelników do udziału w konkursie, którego celem była aktywizacja czytelnicza i twórcza oraz mobilizacja do rozwijania uzdolnień i zainteresowań plastycznych wśród wypoczywających uczniów. Był to kolejny etap realizacji projektu „Literatura i sztuka w bibliotece – zajęcia edukacyjne dla dzieci” dofinansowanego ze środków Powiatu Bocheńskiego. Honorowy patronat nad konkursem roztoczył Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński.                                                                                       

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zgromadziło w sali klubu Biblioteki laureatów i wyróżnionych, rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli z całego powiatu. Zanim ogłoszono wyniki i wręczono nagrody, odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży Kariną Znamirowska. Ilustratorka, przy wsparciu Aleksandry Mamulskiej, odkrywała sekrety swojego zawodu: opowiadała o metodach pracy, technikach plastycznych, którymi się posługuje, zaprezentowała ilustrowane przez siebie książki, oraz najnowszą zaprojektowaną rzecz, tj. grę planszową. Uczestnicy spotkania prześledzili etapy, przez jakie musi przejść książka by trafić w ręce czytelników i w którym momencie pojawia się ilustrator. Spotkanie było z pewnością nie tylko wspaniałą, dodatkową nagrodą dla laureatów konkursu, ale także świetną lekcją plastyki.

Po zakończeniu tej ciekawej prezentacji nastąpiła oczekiwana przez wszystkich chwila wręczenia nagród i wyróżnień. Na konkurs wpłynęło 130 prac. Uczestnikom podobał się temat, który dawał im wiele swobody, toteż prace były niezwykle kolorowe, oryginalne, wykonane różnymi technikami. Oceniało je Jury w składzie: Donisława Golonka – nauczyciel plastyki, Bernadetta Macheta i Beata Piskór – instruktorki PiMBP w Bochni, po czym przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych:
Grupa I (7 – 9 lat)
I miejsce: Natalia Klich, Martyna Babraj,
II miejsce: Maria Papież, Anna Łowczowska,  
III miejsce: Livia Hapłyk, Natan Pietras
Wyróżnienia: Wiktoria Dudziak, Natalia Paszkowska, Małgorzata Kruk, Emilia Paluch, Dominik Majka, Karol Ptak, Julia Blitek, Julia Łacna                                                                
Grupa II (10 - 12 lat )
I miejsce: Wiktoria Majka oraz Paulina Gacek, II miejsce: Kacper Stanek oraz Aniela Mucha,  
III miejsce: Weronika Jaworska oraz Emilia Sroka
Wyróżnienia: Anita Walicka, Gabriela Kurczak, Martyna Skiba, Justyna Adamczyk, Maciej Rachfał, Agata Adamczyk, Kinga Handzel, Martyna Poznańska, Julia Słonina, Emilia Pucharska
Przyznano również wyróżnienia dla najmłodszych uczestników konkursu, które otrzymali: Patryk Byj, Eliza Mucha, Julia Wolak, Liliana Mech, Anita Szczęsna, Michał Niwiński, Milena Legutko.

Wybrane prace konkursowe można oglądać do końca listopada 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
          
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |