16 X 2017 Spotkanie z Marcinem Baszczyńskim
 W poniedziałkowe popołudnie 16 października 2017 r. w Filii nr 3 gościł na spotkaniu z fanami sportu Marcin Baszczyński – były piłkarz i reprezentant Polski.

Marcin Baszczyński, obecnie ekspert sportowy NC+, urodził się w Rudzie Śląskiej. Jego pierwszym klubem była Pogoń Nowy Bytom. Potem trafił do Ruchu Chorzów, w którym mając 19 lat zadebiutował w ekstraklasie. Latem 2000 r. przeniósł się do Wisły Kraków i z tym klubem odnosił największe sukcesy. Sześć razy świętował tytuł mistrza Polski, dwa razy triumfował w krajowym pucharze. Rozegrał wiele spotkań w europejskich pucharach, trafił do reprezentacji Polski, w której zagrał 35 razy. Wystąpił na mistrzostwach świata w 2006 r. w Niemczech. Latem 2009 roku przeniósł się do greckiego Atromitosu, w którym spędził dwa sezony. Po powrocie do kraju grał jeszcze w Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów. W ekstraklasie wystąpił w 372 meczach i zdobył 12 bramek. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został ekspertem stacji NC+.

Na spotkanie do Biblioteki przybyli kibice i fani piłki nożnej w różnym wieku, którzy z zainteresowaniem i uśmiechem słuchali naszego gościa, jego opowieści o początkach kariery, jej rozwoju, zakończeniu i obecnej pracy, również związanej z piłką nożną. Spotkanie poprowadziła kierująca Filią Nr 3 Małgorzata Rydz, wykazując sią dużą znajomością tematu i zadając wiele pytań dotyczących sportu, życia i piłki nożnej „od szatni”, na które Marcin Baszczyński odpowiadał  z dużym poczuciem humoru, przedstawiając ciekawostki ze swojego życia zawodowego. Najaktywniejszymi rozmówcami okazali się najmłodsi uczestnicy spotkania - chłopcy marzący o karierze piłkarskiej, którym gość udzielił kilku rad i wskazówek. Spotkaniu towarzyszyła bardzo dobra atmosfera. Na zakończenie nie zabrakło podziękowań, autografów i oczywiście pamiątkowych zdjęć.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |