28 IX 2017 Warsztaty z Moniką Sawicką
 Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteki Publiczne w Łapanowie i Lipnicy Murowanej zaprosili dzieci na spotkania warsztatowe z Moniką Sawicką, autorką książek dla dzieci i dorosłych.

Była to propozycja Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni skierowana do młodych czytelników w ramach realizacji projektu „Literatura i sztuka w bibliotece - zajęcia edukacyjne dla dzieci” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni.

Najpierw autorka spotkała się z maluszkami z Publicznego Przedszkola w Łapanowie a następnie z przedszkolakami z Przedszkola w Lipnicy Murowanej. Była to serdeczna, pełna radości i uśmiechu rozmowa pisarki z najmłodszymi. W przystępny sposób opowiadała na czym polega jej praca, jak powstają książki, co jest ich inspiracją oraz przeczytała fragmenty napisanych przez siebie książeczek dla dzieci: „O Kajtku szczęściarzu” i „Zakochany Kajtek”. Z uwagą i dużym zainteresowaniem maluchy słuchały opowieści o głównym bohaterze – malutkim piesku znalezionym w autobusie przez strażaka. Szczególnie podobały się dzieciom przygody uroczego szczeniaczka i jego wybranki Pusi. Spotkanie miało charakter edukacyjny, było lekcją przyjaźni i odpowiedzialności. Dzieci miały możliwość zakupu książeczki, zdobycia autografu oraz niepowtarzalną okazję wspólnego zdjęcia z pisarką. Na zakończenie autorka ogłosiła konkurs plastyczny na samodzielny rysunek głównego bohatera, w którym nagrodami były jej książki.

Natomiast uczniowie klas VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej uczestniczyli w warsztatach plastyczno-literackich, a ich zadaniem było wykonanie własnej „Książki marzeń”. Monika Sawicka przekonywała, że każdy z nas ma jakieś plany, o czymś marzy, do czegoś dąży. Aby wykonać zadanie, młodzież musiała odpowiedzieć sobie na pytania kim chcą zostać w przyszłości, co chcą robić, jakie są ich pasje. Uczestnicy warsztatów pracowali w grupach i wykonywali książkę, która miała odzwierciedlać ich plany na przyszłość i sposób, w jaki mogą je zrealizować. Do dyspozycji mieli m.in. kolorowe kartki, pisaki, gazety i klej. W efekcie końcowym powstało 16 bardzo ciekawych prac, które zostały w Bibliotece, dzięki czemu ich autorzy będą mogli za kilka lat skonfrontować te marzenia z rzeczywistością... Oczywiście na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z autorką.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |