8 VII 2017 Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia
 W wakacyjną sobotę 8 lipca 2017 r. Biblioteka zaprosiła na kolejną imprezę plenerową w ramach projektu „Czy Drogie jest CzyTanie?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  
Image
 

Program Pikniku Literackiego, który odbywał się w Parku Rodzinnym Uzbornia, zawierał wiele atrakcji artystycznych, kulinarnych i literackich. Pierwszym punktem były warsztaty kulinarne, które poprowadzili promotorzy zdrowego odżywiania, autorzy bloga Zabawa w Gotowanie. Pani Ewelina wraz z mężem, zaaranżowali plenerową kuchnię, do której zaprosili najmłodszych uczestników wydarzenia. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, warsztaty odbyły się w kilku turach. Wśród pysznych i zdrowych przekąsek oraz napojów, jakie przygotowali mali adepci sztuki kulinarnej, pod czujnym okiem instruktorów, znalazły się domowa nutella, chłodnik jogurtowy, sałatka z kaszy kuskus, granola z jogurtem i sosem hibiskusowym oraz koktajl i lemoniada. Zarówno młodzi kucharze, jak i degustujący potrawy, rodzice wyrażali uznanie i zainteresowanie zdrowym trybem życia.

Następnie w amfiteatrze pojawili się aktorzy z Teatru Maska, którzy wystawili spektakl promujący czytelnictwo „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”. Bajka opowiadała o tym jak należy trenować wyobraźnię, która kreuje magiczny świat. I co się stanie, gdy na całym świecie zostanie tylko jednak książka? Czy wyobraźnia przetrwa?

Największe emocje wzbudzili animatorzy – Piraci, którzy piracką przygodę rozpoczęli pokazem wielkich baniek mydlanych. Potem zainaugurowali zespołową zabawę w przeciąganie liny i konkurencję indywidualną dla wilków morskich - rzut piłeczką do celu.

W czasie Pikniku zaaranżowano „zieloną czytelnię”, w której przeprowadzono zabawy i quizy literackie, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Przy mini stolikach chętnie gromadzili się mali artyści, którzy wykonywali piękne ilustracje lub wypełniali kolorem przygotowane kolorowanki. Na parkowych „drzewach literackich” umieszczono ruloniki z fragmentami poezji i prozy, które należało zabrać do domu, jako pamiątkę i literacką inspirację. Prawdziwą niespodziankę sprawił, dorosłym uczestnikom imprezy Bartłomiej Gogola, który pięknie odczytał fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”. Dzieci i ich opiekunowie bawili się wspaniale.

Działania Biblioteki wspierały Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”. A kapryśna tego dnia pogoda nie potrafiła zepsuć wspaniałej zabawy Uśmiech.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |