25 VI 2017 Akacja Wspólnego Czytania
 W ramach realizacji projektu „Co za tydzień…Ale historia!!!” , dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Biblioteka zorganizowała Akcję Wspólnego Czytania w plenerze.

Cała akcja odbywała się pod dwoma hasłami „Czytanie w Altanie” i „Pociąg do czytania”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspólne czytanie książek  w przestrzeni miejskiej oraz przeobrażenie miasta w wielką bibliotekę, w której słowa są codziennie wszechobecne, a czytanie modne. Chcieliśmy zwrócić uwagę młodych czytelników na wartości zawarte w literaturze historycznej oraz rozwinąć w nich  pasję i zainteresowanie historią Bocheńszczyzny. Wspólne czytanie odbywało się w miłej i niepowtarzalnej atmosferze. Była to także okazja do promowania interesującej i bogatej oferty zasobów bibliotecznych.

Mogliście nas spotkać w miejscach, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi, jak najbardziej nadawały się do przeprowadzenia tego typu akcji. Była to Altana na Plantach Salinarnych, w pobliżu której znajduje się Zamek Żupny nieodłącznie związany z historią Bochni. Czytaliśmy także w pociągu pod szybem Campi, który kiedyś służył do transportu soli. Dzięki uprzejmości władz kopalni dzieci zostały zaproszone do obejrzenia maszyny parowej oraz pomieszczeń, które są niedostępne dla zwykłych turystów – stacji ratownictwa górniczego. Na koniec otrzymały okruchy soli, która jest naszym największym skarbem. Akcja Czytania odbyła się także na bocheńskim Rynku, na którym od 1871 roku stoi pomnik króla Kazimierza Wielkiego, ufundowany przez mieszkańców miasta. Całą Akcję Wspólnego Czytania  zakończyliśmy podczas Literackiego Pikniku Rodzinnego, przy ławeczce bookcrossingowej im. Marii Bielawskiej, w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Zgodnie z hasłem projektu czytaliśmy książki współczesnych pisarzy, którzy w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przybliżają wydarzenia historyczne oraz lokalne legendy. Wśród czytających byli m.in.: bibliotekarze i instruktorzy PiMBP, bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej oraz przedstawiciel stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.
  
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image


 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |