25 VI 2017 Relacja z Literackiego Pikniku Rodzinnego
 W czerwcową niedzielę Biblioteka zaprosiła wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału w Literackim Pikniku Rodzinnym „Co za tydzień…Ale historia!!!”

Piknik odbył się na zakończenie projektu pod tym samym tytułem dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach priorytetu „Promocja czytelnictwa 2017”.
  
Image
 

Podczas pikniku nastąpiło  rozwiązanie wcześniej ogłoszonego konkursu na tweet’a
„#Kazimierz”,  który polegał na stworzeniu autorskiego tweet’a, wyrażającego wdzięczność dla króla Kazimierza Wielkiego za zasługi dla naszego miasta. Uczestnicy konkursu mieli niezwykle trudne zadanie, gdyż liczne zasługi króla Kazimierza dla Bochni, trudno ująć w 140 znakach.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Odbyła się także tematyczna gra terenowa pt. „Zastał Bochnię drewnianą…”.  Biorący w niej udział musieli wykazać się ogólną wiedzą na temat króla Kazimierza Wielkiego oraz Bochni, jej historii, legend i zabytków.  Na starcie stawiło się 15 drużyn, które z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie zabawy. Po przywitaniu, wpisaniu się na listę i dokładnym objaśnieniu zasad, każda drużyna otrzymała kartę gry, w której animatorzy na poszczególnych stacjach, wpisywali punkty za wykonane zadania. Drużyny dzielnie pokonały trasę gry, zaliczając 6 stacji zadaniowych. A zadania wcale nie były łatwe. Polegały m.in. na: rozwiązaniu rebusów, krzyżówki i testu. Z tekstu źródłowego o Kazimierzu Wielkim uczestnicy mieli za zadanie wyszukać informacje: za jaką kwotę udało się królowi Kazimierzowi odkupić od Jana, króla czeskiego, prawo do korony polskiej. Zaś w tekście legendy „Uczta u Wierzynka” musieli znaleźć odpowiedź na pytanie: czym na zakończenie uczty gospodarz obdarował swoich gości. Na jednej ze stacji uczestnicy gry byli zobowiązani odgadnąć co jest na zdjęciach, a przedstawiały one Bochnię oraz związane z nią wydarzenia i budynki. Zwycięzcami zostali oczywiście wszyscy uczestnicy gry, ponieważ każda z drużyn pokonała całą trasę zadaniową. A poza tym wszyscy doskonale się bawili. Zgodnie z regulaminem trzy drużyny z największą ilością punktów otrzymały nagrody rzeczowe, a były to „odjazdowe gry planszowe”. Pozostali gracze otrzymali drobne upominki w postaci gadżetów specjalnie przygotowanych na tę okazję. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
W tym samym czasie, miały miejsce liczne zabawy towarzyszące, uatrakcyjniające imprezę, jak np. malowanie kredą, rebusy, krzyżówki, puzzle itp. Przy ławeczce bookcrossingowej im. Marii Bielawskiej zakończyliśmy także Akcję Wspólnego Czytania, która odbywała się przez cały poprzedni tydzień, w różnych miejscach naszego miasta. Naszym celem było  przeobrażenie Bochni  w wielką bibliotekę, w której słowa są codziennie wszechobecne, a czytanie modne. Chcieliśmy w ten sposób  pokazać, że książka może być najprzyjemniejszym i najlepszym sposobem na wypełnienie wolnego czasu.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
   
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |