2 VII 2017 Rodzinna Niedziela z NGO
 Niedzielne popołudnie 2 lipca br, przyciągnęło do Parku Rodzinnego Uzbornia wielu mieszkańców Bochni i okolic, a to za sprawą bocheńskich organizacji pozarządowych, które zorganizowały piknik rodzinny pn. „Rodzinna Niedziela z NGO 2017”.

Przedstawiciele bocheńskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przygotowali dla dzieci i ich rodziców happening czytelniczy. W miłej scenerii „Zielonej Czytelni” zainteresowani uczestnicy pikniku brali udział w zabawach literacko-plastycznych, konkursach, wspólnym czytaniu i rysowaniu. Wszyscy najmłodsi uczestnicy czytelniczych zabaw otrzymali drobne upominki i słodycze.
                    
Organizatorzy Rodzinnego Święta zadbali o bogaty program pikniku, wśród licznych atrakcji nie zabrakło zawodów sportowych,  koncertów, warsztatów plastycznych, modelarskich, konkursów literackich i historycznych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Starsze dzieci wraz z rodzicami  mogły uczestniczyć w grze terenowej „Mała Turystyka”, natomiast najmłodsi mieli okazje uczestniczyć w Akademii Bezpieczeństwa Wojtusia Strażaka. Amatorzy aktywności zarówno fizycznej jak również intelektualnej mieli do wyboru udział w zabawach i zawodach sportowych, strzelaniu do celu oraz w  turnieju szachowym. Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zorganizowało konkurs dotyczący historii Bochni z pięknymi książkowymi nagrodami. Każdy zainteresowany profilaktyką zdrowia mógł wykonać sobie badanie ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru oraz skorzystać z konsultacji lekarza. Członkowie Klubu Zdrowia tradycyjnie serwowali swoje zdrowe i pyszne potrawy z warzyw. Na deskach amfiteatru można było podziwiać występy artystyczne seniorów „Rodziny Kolpinga, chór „Złota Jesień, uczniów Szkoły Myzycznej a na zakończenie recital Marcina Korbuta. Młodej widowni szczególnie spodobała się sztuka wystawiana przez ich kolegów z „Ochronki” pt. „Smok ze Smoczej Jamy”.
             
Tegoroczna, czwarta już edycja pikniku udała się wspaniale, również  pogoda postanowiła sprzyjać wspólnej zabawie, a wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Piknik „Rodzinna Niedziela z NGO 2017” współfinansowany był ze środków Gminy Miasta Bochnia w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych w dziedzinie kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image


 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |