22 VI 2017 Spektakl Teatru KRAK-ART
 W Filii nr 1 Biblioteki w Bochni 22 czerwiec 2017 r, wystąpił Teatr KRAK-ART z Krakowa, Studio Małych Form Teatralnych, z przedstawieniem "Lech, Czech i Rus" dla najmłodszych czytelników.

Występ odbył się w ramach realizacji projektu  „Co za tydzeń… Ale historia!!!”, dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  
Image
 

Ponieważ jednym ze sposobów rozwijania patriotyzmu jest stwarzanie okazji do poznawania historii Polski, zaprosiliśmy krakowskich artystów ze spektaklem „Lech, Czech i Rus”. Przedstawienie oparte na znanej legendzie o powstaniu państwa polskiego to opowieść o  Lechu, który za namową ducha puszczy - Żubra, zostaje na wskazanej przez niego ziemi. Zakłada państwo polskie i buduje jego stolicę - gród Gniezno. Trzeba powiedzieć, że była to świetna lekcja patriotyzmu, uwrażliwiająca na takie symbole polskości jak flaga narodowa, godło i hymn państwowy. Lekcja „miłości do ojczyzny" zakończyła się wspólnym wysłuchaniem i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
 
Podczas spektaklu aktorzy nawiązali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do udziału w przedstawieniu oraz zachęcając do wspólnej zabawy. Było przy tym dużo śmiechu, rozmów i zabawy. Tu historia spotykała się z legendą, wartka akcja z fantazją, a wszystko przyprawione było dobrym żartem. Znakomity scenariusz, brawurowa gra aktorów oraz piękna scenografia były gwarancją dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Przedstawiona historia łączy w sobie zarówno spektakl teatralny, jak i interakcje z dziećmi, które są zaproszone do wspólnej gry. Mogą w niej uczestniczyć i wraz z występującymi aktorami, mają aktywny wpływ na jej przebieg. Dzięki temu podczas spektaklu nie sposób się nudzić. Młodzi widzowie bardzo szybko i chętnie włączyli  się w nurt opowieści i pomagały aktorom. Po spektaklu dzieci z zainteresowaniem oglądały rekwizyty i dekoracje wykorzystane podczas przedstawienia.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |