27 VI 2017 III Letnie Muzykowanie w Kurowie
 We wtorkowy wieczór 27 czerwca 2017 r. Filia nr 3 bocheńskiej Biblioteki zaprosiła miłośników muzyki na III Letnie Muzykowanie, czyli koncert na różne instrumenty.

Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Odgrywa ona ważną rolę w naszym życiu, wzbudza emocje a tym samym wywołuje u człowieka różne nastroje, od rozbawienia, poprzez strach na smutku kończąc. Różnorodność jej gatunków sprawia, że zostają zaspokojone gusta każdego człowieka. Każdy ma swój ulubiony utwór, który chętnie nuci.

Podczas koncertu wystąpili młodzi czytelnicy Biblioteki, mieszkańcy osiedla Kurów i nie tylko, uczący się gry na instrumentach w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni i uczęszczający na lekcje prywatne: Eliza Ertelt i Piotr Paluch – gitara, Wiktoria Paruch – trąbka, Amelia Kubać i Damian Pająk - keyboard oraz Dawid Legin i Patryk Chropała – akordeon. Gościem specjalnym wieczoru był krakowski  Zespół Kameralny, który tworzą uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie, występujący w składzie: Dominika Pabjan – skrzypce, Anna Rydz - skrzypce, Kinga Głowacka – altówka. Należą one do Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej – Cracow Youth Chamber Orchestra, z którą  koncertowały m.in. we Francji i w Rosji.  Są również członkami FMF Youth Orchestra, stworzonej specjalnie na potrzeby Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, jednego z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie.   
                                                                           
Publiczność mogła usłyszeć bardzo zróżnicowany repertuar na akordeon, keyboard, gitarę, trąbkę, skrzypce i altówkę. Artyści zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, kierując się swoimi gustami muzycznymi. Zabrzmiały kompozycje muzyki poważnej i rozrywkowej, począwszy od „Małe preludia" J.S Bacha po piosenki rajdowe. Różnorodny repertuar koncertu sprawił, że każdy mógł znaleźć w nim ulubione kompozycje. Publiczność nagrodziła grających gromkimi brawami i kwiatami a Urząd Miasta i sponsorzy - Ewa i Jerzy Walasek, upominkami. Bardzo dziękujemy sponsorom.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |