13 VI 2017 "Bochnia" wystawa fotografii Mirosława Mroczka
  W ramach obchodów Dni Bochni 2017 bocheńska Biblioteka zaprosiła na otwarcie wystawy fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia” eksponowanej w sali klubu Biblioteki.
 
Mirosław Mroczek od urodzenia mieszka w Bochni. Jest absolwentem Technikum Budowlanego i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje go fotografowanie a obiektem jego zainteresowań jest między innymi Bochnia. Efektem tej pasji stał się wydany w ubiegłym roku album pt. „Bochnia” zawierający ok. 150 zdjęć najważniejszych miejsc Bochni: Rynku, bazyliki św. Mikołaja, kościołów św. Pawła i św. Jana, Kopalni Soli, Plant, cmentarzy, historycznych budynków oraz znanych bocheńskich twarzy. Wydawnictwo opatrzone jest wstępem dr. Tadeusza Skoczka – Honorowego Ambasadora Miasta Bochni. Całość zaprezentowana została w bardzo dobrej oprawie edytorskiej, z podpisami w czterech językach. Fotografie Mirosława Mroczka od kilu lat można oglądać również podczas corocznej edycji Galerii Bezdomnej.

Na wystawie w bocheńskiej Bibliotece autor prezentuje fotografie znanych miejsc w naszym solnym grodzie z innej niż zazwyczaj  perspektywy, niektóre ujęcia panoramiczne zachwycają, inne pobudzają do refleksji. Oglądający mogą mieć wrażenie, że nie znają miasta, w którym żyją. Opowiadając o swej fotograficznej pasji autor zwracał uwagę gości na niektóre z eksponowanych zdjęć, opowiadał o czasie ich powstania, zachęcał do przyglądania się szczegółom i wskazywał na te, które mażna oglądać już tylko na fotografiach.

Otwarcie wystawy uświetnił występ zaproszonych przez artystę przyjaciół z bocheńskiego podwórka, rodzinnego duetu gitarowego: Piotr Lekki i Paweł Lekki, którzy zachwycili słuchaczy piękną autorską interpretacją znanych utworów.

Wystawę można oglądać do września 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy.

 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2018 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |